سفر کردن و خوردن انواع صبحانه

سفر کردن یعنی خوردن و تجربه کردن غذاهای مختلف و از آنجا که صبحانه مهم‌ترین وعده غذایی روز است. در ایامی که تعطیلات و سفرهای نوروزی را در پیش رو داریم، تصمیم گرفتیم به شرح مختصری از انواع رایج صبحانه در هتل‌ها بپردازیم.

همان‌طور که می‌دانید صبحانه وعده‌ای است که بعد از چند ساعت چیزی نخوردن و یک خواب طولانی صرف می‌شود و به عنوان مهمترین وعده غذایی روزانه هم از آن یاد می‌شود و می تواند در یک رژیم غذایی سالم و مناسب برای به تناسب رساندن اندام کاربرد داشته باشد.

 یک صبحانه‌ی درست و حسابی امریکایی، خیلی به صبحانه‌های اروپایی شبیه است و می‌شود گفت از روی آن‌ها تقلید کرده، اما در کل غذای سنگین‌تری است. در سفره‌ی (یا بهتر بگوییم میز) صبحانه‌ی امریکایی، یک چیزهایی پای ثابت هستند؛ مثلاً پوره، حلیم، تخم‌مرغ، سوسیس، سیب‌زمینی سرخ کرده، بیسکوییت، نان تست، پنکیک، وافل، فرنچ تست، شیرینی‌هایی مثل کرواسان و دونات و مافین، میوه‌ی تازه یا پخته. گاهی سفره را با یک تکه استیک رنگین‌تر هم می‌کنند، اما بیشتر احتمال دارد کنار تخم مرغ، یک تکه سوسیس یا بیکن سرو شود.

در صبحانه امریکایی‌ها خودشان هم قبول دارند که نسبت به اروپایی‌ها، صبحانه‌ی مفصل‌تری صرف می‌کنند. می‌گویند شام امریکایی سر شب سرو می‌شود و تا صبح، مردم گرسنه‌تر از اروپایی‌هایی هستند که نیمه شب سفره‌ی شام را می‌اندازند. ما نمی‌دانیم این حرف چقدر صحت دارد، اما به هر حال، صبحانه امریکایی برای روزهای شلوغ و پرتحرکی که تا بعدازظهر، فرصت ناهار خوردن ندارید، بسیار مناسب است.

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *