سلامت و تعذیه 

راسته فلافل فروش‌های لشکرآباد اهواز

وارد محله که می‌شوی بوی فلافل و ترشی و شیرینی های رنگارنگ می‌پیچد به هم و می‌رود تا عمق ریه‌هایت! دو طرف خیابان فلافل فروش‌های جوان بساط کرده‌اند و نشسته‌اند پشت دکه؛ مشتری‌ها هم همچنان که آب دهان را پایین می‌دهند، با سرهای خم شده به یک طرف، دهان را به قواره نصف صورت باز می‌کنند و نصف ساندیچ پرملات فلافل را می‌فرستند درون معده!

به گزارش خبرنگار‌خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)_منطقه خوزستان_فلافل فروش‌های خیابان “انوشه” یا همان “لشکرآباد” خودمان، مشتری‌های ثابت دارند؛ آفتاب که غروب می‌کند، چراغ دکه‌های فلافل‌فروشی هم روشن می‌شود و مشتری‌ها کم‌کم از راه می‌رسند. فلافل‌فروش‌های جوان خیارشور، گوجه، کلم، انواع ترشی و هرآنچه می‌شود کنار قرص‌های فلافل، درون ساندویچ جا داد را یکی‌یکی از خانه بیرون می‌آورند و می‌چینند روی میز، جلوی مثلا رستوران خود را هم آب‌پاشی می‌کنند و کم‌کم آماده می‌شوند برای استقبال از مشتری‌ها.

فلافل‌سرای لبنان، فلافل ابوحمید، هر کدام از دکه‌ها اسم خاصی دارند و با خط درشت آن را کنار بساط خود نوشته‌اند. هیچ کدام هم شعبه دیگری ندارند! مشتری ثابت خود را دارند و ذائقه آن‌ها را هم می‌دانند! مثلا یکی از فلافل‌فروش‌ها بادمجان را کنار فلافل می‌گذارد و می‌گوید: “مشتری دوست دارد!”

هوا که تاریک می‌شود، مشتری‌های گرسنه از راه می‌رسند؛ هر کدام نانی برمی‌دارند و شروع می‌کنند به پر کردن آن؛ می‌گویند این‌جا سلف‌سرویس است؛ 1500 تومان می‌دهی و هر چه دلت می‌خواهد می‌ریزی درون ساندویچ! بعضی مشتری‌ها آنقدر نان خود را پر می‌کنند که محتویاتش از گوشه و کنار آن می‌زند بیرون! فلافل، گوجه، خیارشور، بادمجان، انواع ترشی، سس قرمز تند، سس سفید و هرچه روی میز پیدا می‌شود، تا جایی که نان جا داشته باشد می‌ریزند کنار هم! فلافل‌فروش‌های جوان هم پشت دکه نشسته‌اند و پا روی پا انداخته‌اند و به مشتری‌ها خوش آمد می‌گویند.

یکی از فروشنده ها می‌گوید: “این‌جا مشتری ثابت داریم؛ فقط هم از بچه‌های این محل نیستند، خیلی‌هاشان از بالاشهر می‌آیند.” راست می‌گفت؛ سر و کله ماشین‌های مدل‌بالا کم‌کم پیدا شد و چند جوان با لباس‌های عجیب و غریب که شبیه لباس بچه‌های اهل این محل نبود خود را به دکه پسرک فلافل‌فروش مهمان کردند.

یکی از مشتری‌ها که به قول فلافل‌فروش از بالاشهر آمده می‌گوید: “معمولا با رفقا می‌آییم این‌جا، گاهی هم

شرط‌ بندی می‌کنیم که فلافل‌ بیش‌تری بخوریم!”

سرگرم صحبت با فلافل‌فروش‌ها هستیم که شیرینی‌فروش‌ها، بامیه‌فروش‌ها و قلیان‌فروش‌ها هم سر و کله‌شان پیدا می‌شود. کنار خیابان بساط می‌کنند و انواع شیرینی را روی میز خود می‌چینند؛ زولبیا و بامیه‌ها را که درون تابه‌ای از روغن سرخ می‌شوند، بیرون می‌کشند و می‌گذارند جلوی مشتری.

راسته فلافل فروش های لشکرآباد این روزها شلوغ تر از همیشه است و مسافران نوروزی به محض ورود به اهواز سراغ این محل را می‌گیرند، راسته‌ای که تا همین چند سال پیش کسی جرات نمی‌کرد تنها پا به آنجا بگذارد و کلاهت هم اگر آنجا می‌افتاد، از خیرش می گذشتی؛ حالا همین محل به جاذبه‌ای توریستی اهواز تبدیل شده و می‌توانی مهمانان نوروزی را به آنجا ببری و گشتی بزنی و فلافلی نوش جان کنی و در آخر هم سی دی “باشو غریبه کوچک” را از باشو بخری و چند دقیقه‌ای کنار بساط کوچکش به درد دل‌هایش گوش کنی.

دکتر محمد سلطانی فر، مدیرکل دفتر مطالعات و برنامه ریزی رسانه های وزارت ارشاد و استاد علوم ارتباطات که چندی پیش به اهواز سفر کرده بود، پس از آنکه گشتی در راسته فلافل فروش های اهواز زد، در خصوص ویژگی‌های این منطقه به خبرنگار ایسنا خوزستان گفت: منطقه لشکرآباد بر اساس اطلاعاتی که از اهالی منطقه بدست آورده‌ام، تا چند سال پیش منطقه‌ای ناامن بوده است، ولی اکنون می‌بینیم که به همت مردم محل، این منطقه به مکانی اقتصادی و گردشگری تبدیل شده که بسیاری از مسافران در سفر به اهواز از این راسته دیدن می‌کنند.

پست های مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید