درگیر شدن تمام اعضای بدن

در اوایل قرن بیستم، ژوزف پیلاتس مجموعه‌ای از حرکات فیزیکی جهت آمادگی جسمانی را طراحی کرد. از آن روز پیلاتس به عنوان فعالیتی محبوب در میان علاقه مندان با سنین و توانایی‌های مختلف به ورزشگاه‌ها راه یافت.

امروزه بیش از ۱۲ میلیون نفر در دنیا به انجام این ورزش مشغول هستند؛ ورزشی که اغلب با یک توپ برای کنترل پایداری، یک دستگاه ریفرمر و وزن بدن خود شخص انجام می‌شود.

گفته می‌شود که پیلاتس هنر ِ حرکات کنترل شده است، ورزشی که فواید جسمانی و ذهنی زیادی برای آن برشمرده می‌شود و فقط کافیست به طور منظم و پیوسته انجام شود. دلایل زیادی برای انتخاب این ورزش نسبت به صورت‌های دیگر فعالیت جسمانی وجود دارد که در این مطلب به ده مورد از آن‌ها می‌پردازیم.

درگیر شدن تمام اعضای بدن

برخلاف ورزش‌های دیگر، تمرینات پیلاتس تنها برخی از اعضای بدن را بیش از حد درگیر نکرده، بلکه بین تمام اعضا تعادل برقرار می‌کند. این تمرینات روی قوای هسته‌ای تمرکز دارد و بدن را به طور یک پارچه به کار گرفته و ورزیده می‌کند. این تمرین‌ها موجب تقویت بدن و رشد موزون عضلات شده و درعین حال انعطاف و دامنه حرکت مفاصل را افزایش می‌دهند.

توجه به قدرت هسته عضلات و آمادگی کلی بدن، از جمله تنفس و ذهن، سطحی از آمادگی جسمانی را فراهم می‌کنند که دست یافتن به آن توسط ورزش‌های دیگر سخت‌تر است. به همین دلیل است که این ورزش در برنامه‌های توانبخشی مورد استقبال قهرمانان ورزشی قرار می‌گیرد و شروع خوبی برای انجام هر گونه حرکت است.

هماهنگی با نیازهای آمادگی جسمانی

چه در انجام پیلاتس تازه‌کار باشید، چه یک ورزشکار حرفه‌ای یا چیزی بین این دو، اجرای اصول حرکات پیلاتس برای شما سودمندند. آماده سازی هسته‌ای بدن، تمرکز بر هماهنگی مناسب و یکپارچگی ذهن و جسم آن را تبدیل به ورزشی پر فایده برای همگان کرده است. تمرینات پیلاتس با در بر گرفتن حرکات متنوع و متغییر می‌تواند پاسخگوی نیازهای فردی مختلف باشد.

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *