سرگرمی 

خرید اسباب بازی فقط از دید والدین

بسیاری از مغازه های اسباب بازی فروشی برای ما بزرگ تر ها هم جذاب و جالب هستند چه برسد به کودکان. اما واقعا  ما متناسب با سن و روحیات کودک و با معلومات و آگاهی اقدام به خرید اسباب بازی  نمیکنیم و بسیاری از والدین، هنگام خرید اسباب بازی فقط از دید خود به آن نگاه می کنند و چون از نظر خودشان اسباب بازی قشنگ و زیباست، آن را برای کودک تهیه می کنند، بدون توجه به اینکه این اسباب بازی متناسب با سن کودک است یا نه یا اصلا ارزش آموزشی و رشدی برای کودک دارد؟ گاهی کودکان از یک اسباب بازی پلاستیکی و کم ارزش خیلی بیشتر از یک اسباب بازی گران و پیچیده لذت می برند. بهتر است والدین بدانند هر قدر اسباب بازی شکل غیراختصاصی تر و بنیادی تری داشته باشد، قوه تخیل کودک را بیشتر تحریک می کند.cocuk-gelisimi

 

 

بسیاری از مغازه های اسباب بازی فروشی برای ما بزرگ تر ها هم جذاب و جالب هستند چه برسد به کودکان. اما واقعا کدام یک از ما متناسب با سن و روحیات کودک و با معلومات و آگاهی اقدام به خرید اسباب بازی می کنیم؟ چقدر نظر کودک را می پرسیم و چقدر برای دل خودمان اسباب بازی می خریم؟ بسیاری از والدین، هنگام خرید اسباب بازی فقط از دید خود به آن نگاه می کنند و چون از نظر خودشان اسباب بازی قشنگ و زیباست، آن را برای کودک تهیه می کنند، بدون توجه به اینکه این اسباب بازی متناسب با سن کودک است یا نه یا اصلا ارزش آموزشی و رشدی برای کودک دارد؟ گاهی کودکان از یک اسباب بازی پلاستیکی و کم ارزش خیلی بیشتر از یک اسباب بازی گران و پیچیده لذت می برند. بهتر است والدین بدانند هر قدر اسباب بازی شکل غیراختصاصی تر و بنیادی تری داشته باشد، قوه تخیل کودک را بیشتر تحریک می کند.همیشه نباید اسباب بازی های خاصی خریداری شوند؛ والدین خلاق، خود برای کودکشان اسباب بازی می سازند. ساختن اسباب بازی در خانه نه تنها خلاقیت کودک را پرورش می دهد بلکه برای او بسیار دوست داشتنی تر و باارزش تر از بسیاری از اسباب بازی های گران قیمت خواهد بود. مخصوصا اگر هنگام ساخت آنها کودک هم در کنار والدین حضور داشته باشد. یک جعبه کفش، چند عدد آبکش ، فنجان های پلاستیکی، قاشق، اسباب بازی های داخل حمام، پیاله، صفحه های گردی که روی قطعات چوبی عمودی سوار می شوند و… از اسباب بازی های مورد علاقه بچه ها هستند.

images

ساعت ها وقت صرف می کنند تا بی خطرترین، خوش رنگ ترین، سرگرم کننده ترین و آموزشی ترین اسباب بازی را برای فرزندشان تهیه کنند ولی کودک کماکان بازی با ماهیتابه را ترجیح می دهد! این واقعیت نشان می دهد همیشه نباید اسباب بازی های خاصی خریداری شوند؛ والدین خلاق، خود برای کودکشان اسباب بازی می سازند. ساختن اسباب بازی در خانه نه تنها خلاقیت کودک را پرورش می دهد بلکه برای او بسیار دوست داشتنی تر و باارزش تر از بسیاری از اسباب بازی های گران قیمت خواهد بود. مخصوصا اگر هنگام ساخت آنها کودک هم در کنار والدین حضور داشته باشد. یک جعبه کفش، چند عدد آبکش ، فنجان های پلاستیکی، قاشق، اسباب بازی های داخل حمام، پیاله، صفحه های گردی که روی قطعات چوبی عمودی سوار می شوند و… از اسباب بازی های مورد علاقه بچه ها هستند.

 

پست های مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید