بهترین دوغ گازدار بازار

دوغ یک نوشیدنی اصیل و خوشمزه ایرانی است اما توصیه می شود دوغ گاز دار را از برنامه غذایی تان کنار بگذارید . یک متخصص تغذیه دلیل مصرف نکردن دوغ گازدار را به این صورت توضیح می دهد :

Related image

مرتضی صفری ، متخصص تغذیه به این که مصرف دوغ گازدار برای سلامتی مضر است ، تاکید کرد و گفت : در دوغ باکتری های مفیدی وجود دارد که از رشد میکروارگانیسم های خطرناک در بدن جلوگیری می کند .

او درباره خواص درمانی دوغ بیان کرد :دوغ گازدار کاله  یک نوشیدنی سنتی و پرطرفدار در کشور ما بوده که از قدیم الایم توسط مردم استفاده می شده است . در فرهنگ مان نیز درباره دوغ صحبت های زیادی شده و حتی ضرب المثل ” کی میگه دوغ من ترشه ” قدمت مصرف دوغ در ایران را نشان می دهد .

این متخصص تغذیه ادامه داد : دوغ شیرین با افزودن موادی چون انبه ، لیمو و گلاب تهیه می شود و نوع ترش دوغ ترکیب ماست ، آب ، نمک و فلفل است که به آن می توان پودر سبزی های معطری چون نعناع و پونه نیز اضافه کرد .

او به مصرف دوغ در کشورهای هند ، افغانستان و آمریکا نیز اشاره کرد و گفت : در هندوستان دوغ به لاسی معروف است و به هر دو صورت شور و شیرین مصرف می شود و در آمریکا دوغ به نوشیدنی ماست یا نوشابه ماست نامیده می شود .

صفوی بیان کرد : در ایران بیشتر دوغ شور مصرف می شود که برای افراد با مشکل فشارخون بالا خطرناک است و آنها باید از مصرف نمک در دوغ جلوگیری کنند . هر فرد در حال رشد به چهار سهم و افراد بالغ به سه سهم کلسیم روزانه نیاز دارند و 2 لیوان شیر یا 1 لیوان ماست نیاز بدن به کلسیم را مرتفع می کند .

صفوی اظهار کرد : در دوغ باکتری هایی چون استرپتوکوکوس ، لاکتوباسیلوس ، بولگاریس و ترموفیلوس وجود دارد که مانع از رشد میکرو ارگانیسم های مضر بدن شده و برای سلامتی دستگاه گوارش مفید است . توصیه می شود برای جلوگیری از پوکی  استخوان به صورت روزانه دوغ بنوشید و حتی دوغ برای درمان گرمازدگی ، عطش و خستگی نیز استفاده می شود . دوغ بر خلاف نوشابه که باعث پوکی استخوان می شود ، برای حفظ سلامت بدن مفید است .

او گفت: کسانی که فقر آهن و کم خونی دارند، تا یک ساعت بعد از غذاخوردن دوغ نخورند زیرا با مصرف دوغ فقر آهن آنها تشدید می شود. علاوه بر آن افرادی که مشکلات گوارشی چون زخم معده و اثنی عشر، ورم معده و نفخ شکم دارند، دوغ گاز دار مصرف نکنند زیرا دوغ های گازدار برای سلامتی مضر است و می تواند بیماری های گوارشی را تشدید کند.

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *