انواع ماسک با ماست

شما هم از این که  پول زیادی صرف خرید لوازم آرایشی و بهداشتی کرده اید تا پوستی بی نقص و پرانرژی داشته باشید خسته شده اید؟
امروز ما می خواهیم درست کردن یک معجون افسانه ای را برایتان بگوییم که همه معضلات پوست شما را حل کند. ماده ی شدیدا خورنده ی اسید لاکتیک در ماست، از آن یک ماده ی عالی و سهل الوصول درست می کند که می تواند همان پوستی را به  شما بدهد که همیشه آرزویش را داشته اید. منافذ پوست را باز می کند، نشانه های سالخوردگی را از بین می برد و مانع تجمع سلول های مرده ای می شود که منافذ را مسدود می کنند. به  عـلاوه ماست نگهـدارنده ۱۰۰٪ طبیعی است و به هیچ وجه مانند موادی نیست که از فروشگاه های دور و نزدیک می خرید و انباشته از مواد شیمیای ناسالمند. ماست در تمام دنیا ماده ای اصیل به  حساب می آید.
وقتی ماست با سایر مواد طبیعی مناسب برای پوست، نظیر نکتار میوه، لیمو ترش، و امثال آن آمیخته می شود، نتیجه شگفت انگیز خواهد بود.

در ادامه چند ماسک که خودتان به راحتی می‌تونید در خانه درست کنید و نتیجه خوبش رو روی پوستتان ببینید معرفی می‌کنیم.

 •  ماست، جو دو سر و عسل
  یکی از بهترین ماسک های ماستی است که می توانید برای شفافیت پوست خود استفاده کنید. یک قاشق غذاخوری جو دو سر و عسل را با ماست خوب مخلوط کنید تا یک خمیر غلیظ شود. آن را روی صورت و گردن به مدت 15 دقیقه بگذارید. سپس بشوئید و با ملایمت خشک کنید.
 • ماست و کاکائو
  اگر می خواهید پوست محکمی داشته باشید این یکی از بهتـرین ماسک هاست. برای درست کردن این ماسک یک قاشق غذا خوری کاکائو و عسل را با ماست کاله خوب مخلوط کنید. روی پوست خود بمالید و 20 دقیقه صبر کنید. صورت خود را با آب گرم بشوئید. اگر به صورت مداوم و هفته‌ای یکبار این کار را انجام دهید نتیجه شگفت انگیز خواهد بود.
 • ماست و آب لیمو ترش
  این ماسک کاملی است برای کسانی که می خواهند رنگ پوست خود را  روشن‌تر کنند. آب لیمو ترش کمک می کند پوست روشنتر شود. آب لیمو ترش را با ماست مخلوط کنید و آن را به صورت خود بمالید. صبر کنید تا خشک شود و پس از 20 دقیقه بشوئید. صورت خود را با ملایمت خشک کنید و کاملا مرطوب نمائید.
 • ماست و خیار
  این  ماسک برای داشتن پوستی درخشان و خوش رنگ است. خیار و ماست را درون یک مخلوط کن ریخته و هم بزنید تا خمیر لطیفی به دست آید. آن را روی صورت و گردن خود بمالید و 15 دقیقه صبر کنید. صورت خود را با آب گرم بشوئید.
 •  ماست و توت  فرنگی
  این نیز یک ماسک عالی برای داشتن پوستی شفاف است که به تمیز شدن منافذ هم کمک می کند. یک مشت توت فرنگی را با ماست داخل مخلوط کن ریخته و بزنید تا خمیر لطیفی به دست آید. آن را به مدت 15 دقیقه بر روی صورت و گردن خود بگذارید و سپس پوست را با آب گرم شستشو دهید.
  **فقط توجه داشته باشید که حساسیت پوستی به توت فرنگی نداشته باشید چون از توت فرنگی آلرژی بالایی دارد.**

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *