سبکی نو 

آباژور تزئینی

از نظر ما آباژور چراغی تک پایه است که این پایه می تواند کوتاه یا بلند باشد. آباژور تنها یک وسیله تزیینی و فانتزی نیست اگر در انتخاب آباژور و نحوه نورپردازی آن ریز و دقیق شویم خواهیم دید که آباژور می تواند یک سیستم روشنایی تمام عیار برای دکوراسیون اتاق پذیرایی یا اتاق خواب منزل باشد.

5

معمولا پیشنهاد می شود که برای اتاق خواب از آباژورهای رومیزی استفاده شود چون جایگاه قرارگیری آن در روی میز پاتختی همیشه حاضر و آماده است. خیلی از افراد قبل از خواب تمایل دارند تا چند خط و صفحه ای از کتاب مورد علاقه شان را مطالعه کنند در این شرایط آباژورهای پایه کوتاه رومیزی که نور خود را با زوم بیشتری منعکس می کنند بیشتر به کار می آیند. 

آباژورهای با قدرت نور ضعیف و لایت انتخاب مناسبی برای اتاق خواب هستند چون در اینصورت هم نقش چراغ مطالعه را بازی می کنند و هم چراغ خواب را.

ولی در اتاق پذیرایی و نشیمن معمولا توصیه می شود که از آباژور پایه بلند و فانتزی استفاده شود چون هم باید نور خروجی آباژور قدرت پخش بالاتری داشته باشد و هم اینکه معمولا فضایی بین مبلمان های اتاق پذیرایی خالی می ماند که دنج ترین نقطه برای چیدمان آباژورهای پایه دار است. برای اتاق پذیرایی آباژوری را بخرید که وقتی لوستر را خاموش می کنید تا حد ممکن کار ساکنین خانه را راه بیندازد.

مدل آباژورهایی که در این بخش به تصویر کشیده ایم مدل هایی فانتزی و کمیاب هستند که در دکان هیچ عطاری پیدا نمی شوند و فقط محض خالی نبودن عریضه هستند. اگر می خواهید فضای اتاق پذیرایی و اتاق خواب منزل تان شیک و تشریفاتی به نظر بیاید اصلا به سراغ این مدل آباژورهای غیر عادی نروید.

 

پست های مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید